Biuro Senatora
Biuro Senatora
Jarosława Rusieckiego
Prawo i Sprawiedliwość


Aleja Jana Pawła II 65 E
27-400 Ostrowiec Św.
woj. świętokrzyskie

tel. (41) 263-41-11
fax (41) 263-41-11
biurorusiecki@tlen.pl
Wspólna konferencja prasowa w Kielcach
2013-04-15
 

15 kwietnia br. w Biurze Poselsko-Senatorskim w Kielcach odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. W konferencji udział wzięli posłowie Jarosław Rusiecki, Krzysztof Lipiec i Maria Zuba.
 
DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR KATYNIA w Ostrowcu Świętokrzyskim
2013-04-13
 

13 kwietnia 2013 roku, w Ostrowcu obchodzono Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Z tej okazji odprawiona została Msza Święta w kościele pw. NSJ w Ostrowcu Św. w intencji Ojczyzny, a pod pomnikiem Katyńskim złożono kwiaty i znicze. Reprezentujący Posła na Sejm RP Jarosława Rusieckiego, asystent Artur Głąb odczytał list okolicznościowy skierowany do uczestników religijno-patriotycznej uroczystości. - 10 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy trzecią rocznicę tragedii smoleńskiej, w której zginął śp. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Jego małżonka Maria, Wicepremier Przemysław Gosiewski oraz wszyscy zmierzający na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Dziś przeżywamy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, dzień w którym oddajemy hołd ofiarom Kozielska, Starobielskia i Ostaszkowa.
 
Posiedzenie KP PiS w Rybniku
2013-04-13
 

W dniach 12-14 kwietnia 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczy w wyjazdowym posiedzeniu KP PiS na Śląsku w Rybniku. Parlamentarzyści przyjęli trzy stanowiska: sprzeciw wobec planów rządu PO-PSL likwidacji emerytur górniczych; sprzeciw wobec ograniczeń związanych z wydobyciem węgla, które są dla Polski wyjątkowo niekorzystne; postulat renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego.
 
Wernisaż wystawy „Miednoje – policyjny Katyń”
2013-04-12
 

12 kwietnia 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczył w wernisażu edukacyjnej wystawy plenerowej "Miednoje - policyjny Katyń", przygotowanej przez Biuro Edukacji Publicznej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Wystawa składa się z 23 plansz. Poszczególne moduły poświęcone są agresji sowieckiej na Polskę we wrześniu 1939 r. i jej konsekwencjom - genezie i przebiegowi Zbrodni Katyńskiej ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonariuszy Policji Państwowej II Rzeczpospolitej, osadzonym w obozie specjalnym NKWD w Ostaszkowie, zamordowanym następnie w Kalininie (Twerze) i pogrzebanym w Miednoje. Ważną część ekspozycji stanowią plansze z fotografiami, dokumentami i notami biograficznymi wybranych funkcjonariuszy Policji Państwowej z Kielecczyzny, którzy podli ofiarą zbrodni wiosną 1940 r. Ekspozycja jest częścią obchodów 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i pozostanie dostępna dla zwiedzających do 26 kwietnia 2013 r.  
 
Krakowskie Przedmieście w III Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej
2013-04-10
 

 
Uroczystości na Powązkach w III Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej
2013-04-10
 

 
Kieleckie obchody 3. rocznicy tragedii smoleńskiej
2013-04-09
 

9 kwietnia 2013 roku, w przeddzień 3 rocznicy Tragedii Smoleńskiej w kieleckiej Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ś.P. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii, Wicepremiera Przemysława Gosiewskiego oraz wszystkich poległych na smoleńskim lotnisku w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Po zakończeniu Mszy Świętej, przy Epitafium Smoleńskim oraz pod tablicą upamiętniającą Wicepremiera Przemysław Gosiewskiego złożono zostały kwiaty i zapalono znicze pamięci. W uroczystości uczestniczył Poseł Jarosław Rusiecki.
 
Antoni Macierewicz w Kielcach
2013-04-09
 

9 kwietnia 2013 Poseł Jarosław Rusiecki wraz ze świętokrzyskimi parlamentarzystami PiS przebywał w Kielcach , gdzie odbywało się spotkanie z mieszkańcami. Gościem spotkania był Poseł Antoni Macierewicz - Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy 154 M z 10 kwietnia 2010 r. Antoni Macierewicz spotka się z mieszkańcami Kielc.
 
Ostrowieckie Obchody III Rocznicy Tragedii Smoleńskiej
2013-04-09
 

 
Zaproszenie na uroczystości III rocznicy Katastrofy Smoleńskiej
2013-04-09
 


Program obchodów III Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Warszawa, 10 kwietnia 2013 r.
Godzina 8:00 - Msza święta w intencji ofiar katastrofy
Kościół Seminaryjny p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie
(ul. Krakowskie Przedmieście 52/54)
Godzina 8:41 - Apel Poległych
Pałac Prezydencki, zapalenie zniczy i złożenie kwiatów
Godzina 15:00 - Koncert "Tryptyk Smoleński"
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 46/48)
Godzina 16:30 - Wystąpienie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 46/48)
Godzina 16:50 - Prezentacja filmu "Prezydent"
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 46/48)
Godzina 19:00 - Msza święta w intencji ofiar katastrofy
Bazylika Archikatedralna p.w. Męczeństwa św. J. Chrzciciela w Warszawie (ul. Kanonia 6).
Po Mszy św. Marsz Pamięci.
Przez cały dzień przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie będą odbywać się koncerty, wyświetlane będą filmy oraz materiały wspomnieniowe.

Bądźmy 10 kwietnia na Krakowskim Przedmieściu. Pokażmy, że pamiętamy!
 
Spotkanie Wielkanocne Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowcu Św.
2013-04-08
 

8 kwietnia 2013 roku Poseł Jarosław Rusiecki razem z Radnymi Rady Miasta, Rady Powiatu i Województwa zorganizowali Spotkanie Wielkanocne. Tradycyjne "dzielenie się jajkiem" miało miejsce w siedzibie Biura Poselskiego Prawa i Sprawiedliwości Na spotkanie licznie przybyli działacze Komitetów Gminnych Prawa i Sprawiedliwości, a także zaproszeni goście reprezentujący środowiska naukowe, gospodarcze, samorządowe oraz organizacje patriotyczno-religijne. Składając życzenia zgromadzonym Poseł Jarosław Rusiecki życzył aby zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa wniosło w nasze codzienne życie pokój i miłość. Świąteczne pokarmy poświęcił ks. dr Rafał Kułaga.
 
Wspólna konferencja prasowa w Kielcach
2013-04-08
 

8 kwietnia br. w Biurze Poselsko Senatorskim odbyła się konferencja prasowa parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. W konferencji wzięli udział posłowie Jarosław Rusiecki, Krzysztof Lipiec, Maria Zuba, i senator Krzysztof Słoń. Podczas konferencji Poseł Jarosław Rusiecki poinformował, że w czasie 37. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej złożył 2 interpelacje: 1. w sprawie przedłużenia działania specjalnych stref ekonomicznych, skierowaną do Ministra Finansów; 2. w sprawie odstąpienia od zamiaru likwidacji Karpackiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. w Tarnowie oraz możliwej likwidacji Zakładu Gazowniczego w Kielcach, skierowaną do Ministra Gospodarki.
 
Spotkanie z mieszkańcami Końskich
2013-04-07
 

7 kwietnia 2013 Poseł Jarosław Rusiecki wraz ze świętokrzyskimi parlamentarzystami PiS przebywał w Końskich, gdzie odbywało się spotkanie z mieszkańcami powiatu koneckiego. Gościem spotkania był Poseł Mariusz Błaszczak - Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
 
W Opatowie odsłonięto tablicę poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej
2013-04-07
 

7 kwietnia 2013 r. w Klasztorze OO. Bernardynów w Opatowie miało miejsce odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00 Mszą Święta pod przewodnictwem ojca Oktawiana Jusiaka w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej na czele z prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim. Ojciec Jusiak mówił o cierpieniu i smutku, jakie odcisnęła na rodzinach katastrofa smoleńska, a także zachęcał, aby trudną sytuację w Ojczyźnie zawierzyć miłosierdziu Bożemu. Po Mszy Św. nastąpiło osłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej tragiczną śmierć tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: Posłowie RP Krzysztof Lipiec, Jarosław Rusiecki, Maria Zuba, Andrzej Bętkowski, władze samorządowe Opatowa- Andrzej Chaniecki Burmistrz Miasta i Gminy Opatów, Tomasz Staniek Przewodniczący Rady Miejskiej oraz członkowie Grupy Religijno- Patriotycznej, która była organizatorem dzisiejszej uroczystości. Akt fundacyjny tablicy upamiętniającej ofiary smoleńskie odczytała Marianna Bieniek, a poświęcenia tablicy dokonał Ojciec Oktawian Jusiak.
W czasie uroczystości Ojciec Radosław odczytał list od Jarosława Kaczyńskiego Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, brata Lecha Kaczyńskiego, poległego w katastrofie smoleńskiej. W liście czytamy: " Uroczystość ta, to wyraz hołdu, pamięci, żalu i otuchy. To hołd, który oddajemy Śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce, wszystkim, którzy w tym smoleńskim lesie zginęli w największej tragedii od II wojny światowej". Na zakończenie uroczystości zapalono znicze i złożono kwiaty pod tablicą oraz odśpiewano pieśń "Boże, coś Polskę". Dzień upamiętnienia poległych w katastrofie smoleńskiej uświetniła Opatowska Orkiestra Dęta im. Józefa Grudnia, działająca przy Opatowskim Ośrodku Kultury w Opatowie.
 
Obchody 69. rocznicy bitwy pod Jeleńcem stoczonej przez Oddział Antoniego Hedy "Szarego"
2013-04-07
 

7 kwietnia br. reprezentujący Posła Jarosława Rusieckiego asystent Artur Głąb wziął udział w uroczystości 69. rocznicy zwycięskiej bitwy w Jeleńcu dnia 1 kwietnia 1944 r. stoczonej przez Oddział AK Antoniego Hedy "Szarego". Uroczystość rozpoczęła się okolicznościową Mszę Świętą w Kościele Parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrowcu Św., którą odprawił ksiądz proboszcz Stanisław Chmielewski, a homilię wygłosił ks. kanonik Bogdan Przysucha. Całość uroczystości zakończyła się wspólnym obiadem, gdzie oczywiście, nie mogło zabraknąć "żołnierskiej grochówki".
 
Moim zdaniem
Sonda
Jak oceniasz politykę zagraniczną rządu?
Bardzo dobrze
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
Polecamy
 
Niniejsza strona internetowa może używać technologii cookie głównie w celach zapewnienia prawidłowego działania, ale także m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Akceptacja przyjmowania plików cookie może zostać odwołana za pomocą ustawień przeglądarki. Możliwe jest również sprawdzenie obecności i przeglądanie zawartości plików cookie.