Biuro Senatora
Biuro Senatora
Jarosława Rusieckiego
Prawo i Sprawiedliwość


Aleja Jana Pawła II 65 E
27-400 Ostrowiec Św.
woj. świętokrzyskie

tel. (41) 263-41-11
fax (41) 263-41-11
biurorusiecki@tlen.pl
MARSZ PAMIĘCI 70. ROCZNICY LUDOBÓJSTWA
2013-07-11
 


Marsz Pamięci z Pl. Trzech Krzyży, ul. Nowym Światem, ul. Krakowskim Przedmieściem do Pl. Zamkowego. Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową umieszczoną na Domu Polonii ul. Krakowskie Przedmieście 64, przemówienia okolicznościowe, zaprezentowanie stowarzyszeń kresowych, zaproszenie do udziału w imprezach towarzyszących.
 
Moje pytanie ws. obwodnicy Opatowa nadal aktualne (10 grudnia 2012 r.)
2013-07-11
 

 
Wystawa w 70. rocznicę ludobójstwa, jakiego dokonali na Polakach oprawcy z UPA
2013-07-11
 


11 lipca 2013 roku Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczył w
otwarciu wystawy pt. "Ludobójstwo dokonane na obywatelach polskich przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) na Kresach Południowo Wschodnich II Rzeczpospolitej". Uroczystość otwarcia wystawy zorganizowanej przez Klub Parlamentarny PiS odbywała się w Gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ul. Wiejska 4/6/8.
DEKLARACJA
SPOŁECZNEGO KOMITETU ORGANIZACYJNEGO OBCHODÓW  ROCZNICY 11 LIPCA
            Ludobójstwo dokonane na ludności polskiej przez nacjonalistów ukraińskich podczas II wojny światowej było jedną z najstraszniejszych zbrodni w historii narodu polskiego. Te tragiczne wydarzenia wspominamy 11 lipca w rocznicę wołyńskiej "krwawej niedzieli", kiedy równocześnie wymordowano Polaków w 99 miejscowościach na Wołyniu.
            Społeczny Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznicy 11 Lipca stawia sobie za cel godne uczczenie pamięci ofiar i uszanowanie ich rodzin, pośród których żyją jeszcze świadkowie tortur i zabójstw swoich najbliższych, przywrócenie świadomość społecznej o zagładzie ludności cywilnej w województwach: wołyńskim, lwowskim, tarnopolskim, stanisławowskim, poleskim i lubelskim, o zbrodni dokonanej na obywatelach polskich przez ich sąsiadów, obywateli polskich - członków szowinistycznych formacji OUN-UPA, 14 Dywizji SS "Galizien" oraz policji ukraińskiej przy współudziale ludności chłopskiej i części kleru grekokatolickiego. Prawie pięć tysięcy miejsc, prawie dwieście tysięcy bezbronnych ofiar wciąż czeka na upamiętnienie, a tysiące żyjących - na przywrócenie prawdy historycznej o planowym i okrutnym likwidowaniu narodu polskiego. Uważamy za swój obowiązek przestrzeganie młodego pokolenia przed wpływem i skutkami ideologii opartej na nienawiści i pogardzie dla człowieka. 
            Przez lata państwo polskie nie objęło opieką psychologiczną rodzin ofiar. Ocaleni z pogromów z trudnością mówili o tym, co widzieli. Traumę rodziców i dziadków wyniesioną z doświadczeń II wojny odziedziczyli ich potomkowie. 
 
PROGRAM OBYWATELSKICH OBCHODÓW 70. ROCZNICY LUDOBÓJSTWA
2013-07-11
 PROGRAM OBYWATELSKICH
OBCHODÓW 70. ROCZNICY LUDOBÓJSTWA
NA WOŁYNIU I W MAŁOPOLSCE WSCHODNIEJ  11 LIPCA 2013 r. W WARSZAWIE                                                
 12:00
 Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży w Warszawie.
13:30 Marsz Pamięci z Pl. Trzech Krzyży, ul. Nowym Światem, ul. Krakowskim Przedmieściem do Pl. Zamkowego. Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową umieszczoną na Domu Polonii ul. Krakowskie Przedmieście 64, przemówienia okolicznościowe, zaprezentowanie stowarzyszeń kresowych, zaproszenie do udziału w imprezach towarzyszących.
16:00 Koncert Pamięci - część artystyczna na zakończenie zgromadzenia publicznego (Pl. Zamkowy). Tłem dla wykonania dzieła muzycznego będzie inscenizacja stworzona z przedwojennych fotografii Polaków, którzy w 1943 roku zostali pomordowani na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W ten sposób pragniemy ożywić pamięć o ofiarach.
18:00 zakończenie oficjalnych obchodów w Warszawie na Placu Zamkowym. 

11 lipca o godz. 11:30
przed Mszą św. zapraszamy na otwarcie wystawy o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w gmachu Sejmu RP ul. Wiejska 4/6/8 (obok Placu Trzech Krzyży). Organizator Klub Parlamentarny PiS.
 
Gazownia ostrowiecka do likwidacji?
2013-07-10
 

Poseł na Sejm RP Jarosław Rusiecki podczas 45. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej złożył interpelację do Ministra Gospodarki w sprawie odstąpienia od zamiaru połączenia Rejonu Dystrybucji Gazu w Ostrowcu Świętokrzyskim z Rejonem Dystrybucji Gazu w Starachowicach PGNiG SPV sp. z o.o. Oddział w Tarnowie.
 
Szanowny Panie Ministrze
Do mojego biura poselskiego wpływają informację o zamierzonym połączeniu Rejonu Dystrybucji Gazu w Ostrowcu Świętokrzyskim z Rejonem Dystrybucji Gazu w Starachowicach PGNiG SPV sp. z o.o. Oddział w Tarnowie przy czym siedziba połączonych Rejonów Dystrybucji Gazu miałaby być w Starachowicach przy wyraźnym sprzeciwie i niezadowoleniu pracowników z Ostrowca Świętokrzyskiego.
 
10 - 12 lipca 2013 r. 45. posiedzenie Sejmu RP
2013-07-10
 

W dnich 10 - 12 lipca 2013 roku
Poseł Jarosław Rusiecki bierze udział w 45. Posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Porządek obrad na stronie Sejmu RP

Transmisja z sali posiedzeń Sejmu

 
W hołdzie poległym żołnierzom AK Oddziału TARZANA w Woli Grójeckiej
2013-07-08
 

7 lipca 1944 r., 36 osobowy Oddział "Tarzana", oczekując we wsi Wola Grójecka k/Ćmielowa, na akcję zdobycia kolejowego transportu amunicji, został w wyniku zdrady rozbity. Poległo wtedy 32 żołnierzy.

7 lipca 2013 roku miały miejsce uroczystości patriotyczno-religijne, poświęcone Poległym Żołnierzom AK Oddziału TARZANA. Inicjatorem tych wydarzeń był Zarząd Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. mjr "Ponurego" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uroczystości zapoczątkowało złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy z Oddziału TARZANA w Woli Grójeckiej. Następnie zebrani udali się do Ćmielowa gdzie w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona została uroczysta Msza święta za poległych żołnierzy. Po Mszy, zgromadzeni w asyście sztandarów przeszli na parafialny cmentarz grzebalny, gdzie złożyli  gdzie złożono wieńce nad mogiłami pochowanych żołnierzy z Oddziału TARZANA.
w imieniu Posła Jarosława Rusieckiego w uroczystościach uczestniczyła i kwiaty składała asystentka Angelika Dąbrowska-Kondratowicz.
Warto podkreślić, że pamięć o bohaterach tamtych wojennych dni, powinna być ciągle żywa i chwała tym, którzy to kultywują.
 
Obchody Dnia Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego
2013-07-07
 

W dniu 7 lipca 2013 roku miały miejsce XIII Obchody Dnia Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego, w których wraz ze zgromadzonymi rzemieślnikami i przedsiębiorcami z terenu powiatu ostrowieckiego uczestniczył asystent Posła Jarosława Rusieckiego - Artur Głąb. Uroczystości zapoczątkowała Msza Święta w Kolegiacie pw. św. Michała Archanioła. Po Eucharystii zebrani udali się do Pałacyku Tarnowskich na spotkanie okolicznościowe.
 
Poseł Jarosław Rusiecki wsparł wielką wyprawę syberyjską
2013-06-27
 


Poseł Jarosław Rusiecki
wsparł wielką wyprawę syberyjską i jej uczestnika ostrowczanina - Mateusza Moskalika studenta I roku Wydziału WSH w Kielcach. Wielka Wyprawa Syberyjska szlakami polskich zesłań na Syberię będzie miała charakter patriotyczny i edukacyjny, a jej głównym celem będzie pomoc Polakom zesłanym na Syberię. W dniach 1 - 16 lipca br. studenci będą zwiedzać polskie miejsca pamięci, odwiedzać gułagi, tereny zesłań Polaków oraz uczczą pamięć poległych tam naszych rodaków.
 
Poseł Jarosław Rusiecki czytał dzieciom bajki:)
2013-06-26
 

26 czerwca Poseł Jarosław Rusiecki w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami Ostrowca w "Pułaneczce" i umilał dzieciom czas czytając "Złotą Rybkę". Poseł podkreślił znaczenie czytania dzieciom, bo jak wiadomo wpływa ono pozytywnie na ich rozwój intelektualny. Najmłodsi otrzymali od Posła słodkie upominki.
 
Spotkanie z najlepszymi uczniami
2013-06-25
 

25 czerwca 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczył w uroczystym spotkaniu z uczniami szkół ponadgimnazjalnych - stypendystami, laureatami i finalistami olimpiad. Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 
Odsłonięcie pomnika śp. Pary Prezydenckiej w Radomiu
2013-06-24
 

 
Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2012/2013 UTW
2013-06-24
 

24 czerwca br. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ostrowieckiej WSBiP uroczyście świętowali zakończenie roku akademickiego 2012/2013. Najbardziej aktywni słuchacze oraz wykładowcy UTW otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Przybyły na uroczystość asystent Posła Jarosława Rusieckiego - Artur Głąb złożył podziękowania i gratulacje dla Słuchaczy UTW.
 
220. rocznica urodzin Aleksandra Fredry
2013-06-20
 

Dziś, 20 czerwca br. w 220. rocznice urodzin Aleksandra Fredry aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Anna Cieślak, Joanna Trzepiecińska, Jarosław Gajewski, Leszek Teleszyński, czytali satyry i pamflety Aleksandra Fredry wielkiego polskiego komediopisarza. W wydarzeniu mającym miejsce w holu głównym Sejmu uczestniczył Jarosław Rusiecki Poseł na Sejm RP.
Aleksander Fredro jest autorem "Zemsty", "Ślubów panieńskich", "Dożywocia", "Pana Jowialskiego" i wielu innych komedii, które są uznawane za fundament polskiej tradycji teatralnej, a w czasach niewoli stanowiły wsparcie dla Polaków. Projekt uchwały Sejmu jest wyrazem uznania dla dorobku Fredry. Przypomina też o wkładzie, jaki komediopisarz wniósł w życie polityczne oraz o jego zainteresowaniu sprawami obywatelskimi. Aleksander Fredro brał udział w kampanii napoleońskiej, za którą został odznaczony Orderem Wojennym Virtuti Militari i Krzyżem Legii Honorowej. Był też członkiem Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Akademii Umiejętności, posłem galicyjskiego Sejmu Krajowego, członkiem Rady Narodowej Lwowskiej, honorowym obywatelem Lwowa.
 
Ulica Jana Samsonowicza otwarta
2013-06-20
 

20 czerwca 2013 r. reprezentujący Posła Jarosława Rusieckiego asystent Artur Głąb wziął udział w odbiorze ulicy Jana Samsonowicza oraz mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 
Moim zdaniem
Sonda
Głosowanie nieaktywne
Polecamy
 
Niniejsza strona internetowa może używać technologii cookie głównie w celach zapewnienia prawidłowego działania, ale także m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Akceptacja przyjmowania plików cookie może zostać odwołana za pomocą ustawień przeglądarki. Możliwe jest również sprawdzenie obecności i przeglądanie zawartości plików cookie.