Biuro Senatora
Biuro Senatora
Jarosława Rusieckiego
Prawo i Sprawiedliwość


Aleja Jana Pawła II 65 E
27-400 Ostrowiec Św.
woj. świętokrzyskie

tel. (41) 263-41-11
fax (41) 263-41-11
biurorusiecki@tlen.pl
Dożynki Gminnych w Waśniowie
2013-08-25
 

25 sierpnia 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki wziął udział w dożynkach gminnych w Waśniowie. Dożynki zapoczątkowała Msza Święta. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji m.in.: wystawy płodów rolnych, korowód dożynkowy, występy artystyczne, zabawy i konkursy. Poseł Jarosław Rusiecki w swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za wielki trud, za pracę i postawę, która mimo ogromu trudności, zawsze stanowiła wzór godności, solidarności i umiłowania ziemi. - Dożynki, Święto Dziękczynienia. Dzień to szczególny - zamykający całoroczny trud pracy polskiego rolnika i jego rodziny. Dzień, w którym całując bochen z ziaren wyrosłych na ojczystej ziemi, składamy obietnicę, że będziemy dzielić go sprawiedliwie - tak, by starczył dla wszystkich.
 
Dożynki gminne i Święto Pszczoły w Bałtowie
2013-08-25
 

W niedzielę 25 sierpnia 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki wziął udział w dożynkach gminnych w Bałtowie, które odbyły się na Okręglicy. Dożynki zapoczątkowała Msza Święta. Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji m.in.: wystawy płodów rolnych, korowód dożynkowy, występy artystyczne, zabawy i konkursy. Poseł Jarosław Rusiecki w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie ciężkiej pracy rolników i bartników.
 
Ostrowieckie obchody "Cudu nad Wisłą"
2013-08-15
 

15 sierpnia minęła 93. rocznica wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, tzw "Cudu nad Wisłą". Dokładnie 93 lat temu na przedpolach Warszawy polskie wojska zatrzymały bolszewickie wojska, zmierzające  na zachód Europy. Ostrowieckie obchody 93. rocznicy "Cudu nad Wisłą" oraz Święta Wojska Polskiego. rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Św. Michała Archanioła. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny przy ul. Denkowskiej. Zabierając głos Poseł Jarosław Rusiecki, przywołał pamięć harcerzy - ochotników, uczniów Gimnazjum im. Joachima Chreptowicza, którzy polegli w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Byli to: Zygmunt Derlikowski, Rusław Szydłowski, Bolesław Kulczuga, Antoni Życki.
 
Turniej Piłki Nożnej na Pułankach
2013-08-10
 

W dniu 10 sierpnia 2013 na boisku wielofunkcyjnym w osiedlu Pułanki odbył się Turniej Piłki Nożnej dzieci klas 1-3 PSP o Puchar Prezesa Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Organizatorem turnieju był Dział Społeczno-Kulturalny OSM a współorganizatorem Akademia Piłkarska Kadet.
W turnieju udział wzięło 6 zespołów dla których ufundowane przez Posła Jarosława Rusieckiego piłki wręczył asystent Artur Głąb.
 
69. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego - obchody w Ostrowcu Świętokrzyskim
2013-08-01
 

W 69. rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia tego roku w Ostrowcu Świętokrzyskim miały miejsce uroczystości upamiętniające Bohaterów tamtych dni. W Kolegiacie Św. Michała Archanioła odprawiona została Msza Święta. Po Eucharystii uczestnicy przeszli pod pomnik Żołnierzy AK Ostrowca i Ziemi Opatowskiej, poległych w akcji "Burza", gdzie odśpiewano Hymn Narodowy, złożono kwiaty i wieńce oraz zapalono znicze. Uczestniczący w uroczystościach Poseł Jarosławw Rusiecki oddał hołd i głęboki szacunek Uczestnikom bohaterskich zmagań o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz przypomniał oddział partyzancki "Jędrusie", który wcielony do 4. kompanii 2 Pułku Piechoty Legionów AK Ziemi Sandomierskiej podjął marsz na pomoc walczącej Warszawie.
 
1 sierpnia '44 Warszawa - pamiętaj BITWA o POLSKĘ
2013-07-31
 

Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków.
Godzina "W" - 1 sierpnia 1944 roku o 17.00  była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal z wszystkich regionów Polski.
Niemcy i Sowieci po obu stronach frontu zwalczali oddziały idące Powstaniu na pomoc.
Dzisiaj mija 69 lat od wydarzeń, które powinny żyć w pamięci Polaków w całym kraju. To była nasza walka o naszą wolność.
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - .
1 sierpnia - godzina 17.00
 
Kiedy w całej Polsce zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz - zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoją wolność.
Wyjdź z domu, wysiądź z samochodu,
na minutę oderwij się od pracy.
Pokaż innym, że pamiętasz.
 
Posiedzenie Zarządu Okręgowego PiS w Kielcach
2013-07-30
 

30 lipca 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczył w obradach Świętokrzyskiego Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach. Posiedzenie Zarządu Okręgowego prowadzone było przez Prezesa Krzysztofa Lipca. Zarząd podjął uchwałę w sprawie uczczenia 69. rocznicy Powstania Warszawskiego. Decyzją Zarządu ustaolono, że 26 sierpnia odbędą się wybory w skarżyskich strukturach PiS. Zarząd powołał zespół ds. monitorowania polityki regionalnej. W jego skład weszli: posłowie Maria Zuba i Jarosław Rusiecki, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Mieczysław Gębski i Marek Bogusławski oraz wiceprezydent Skarżyska Kam. Grzegorz Małkus.
 
 
23 - 26 lipca 2013 r. 46. Posiedzenie Sejmu RP
2013-07-23
 

W dniach 23 - 26 lipca 2013 roku
Poseł Jarosław Rusiecki bierze udział w 46. Posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Porządek obrad na stronie Sejmu RP

Transmisja z sali posiedzeń Sejmu

 
Powiatowe obchody Święta Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim
2013-07-22
 

Ostrowieckie obchody Święta Policji rozpoczęto Mszą Świętą w Kolegiacie św. Michała Archanioła, którą odprawili ostrowieccy kapłani. Następnie zebrani policjanci i goście udali się do Starostwa Powiatowego na część oficjalną. Tam w obecności władz wojewódzkich i powiatowych Policji funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne. Wielu zostało wyróżnionych odznakami, medalami i nagrodami. Uczestniczący w obchodach Jarosław Rusiecki Poseł na Sejm RP przywołał patriotyzm i oddanie Ojczyźnie majora Jana Piwnika, ,,Ponurego", patrona świętokrzyskiej Policji. Życzył by był On dla Wszystkich Funkcjonariuszy Policji realnym wzorem i przykładem do naśladowania w dalszej pracy.
 
MARSZ PAMIĘCI 70. ROCZNICY LUDOBÓJSTWA
2013-07-11
 


Marsz Pamięci z Pl. Trzech Krzyży, ul. Nowym Światem, ul. Krakowskim Przedmieściem do Pl. Zamkowego. Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową umieszczoną na Domu Polonii ul. Krakowskie Przedmieście 64, przemówienia okolicznościowe, zaprezentowanie stowarzyszeń kresowych, zaproszenie do udziału w imprezach towarzyszących.
 
Moje pytanie ws. obwodnicy Opatowa nadal aktualne (10 grudnia 2012 r.)
2013-07-11
 

 
Wystawa w 70. rocznicę ludobójstwa, jakiego dokonali na Polakach oprawcy z UPA
2013-07-11
 


11 lipca 2013 roku Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczył w
otwarciu wystawy pt. "Ludobójstwo dokonane na obywatelach polskich przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) na Kresach Południowo Wschodnich II Rzeczpospolitej". Uroczystość otwarcia wystawy zorganizowanej przez Klub Parlamentarny PiS odbywała się w Gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ul. Wiejska 4/6/8.
DEKLARACJA
SPOŁECZNEGO KOMITETU ORGANIZACYJNEGO OBCHODÓW  ROCZNICY 11 LIPCA
            Ludobójstwo dokonane na ludności polskiej przez nacjonalistów ukraińskich podczas II wojny światowej było jedną z najstraszniejszych zbrodni w historii narodu polskiego. Te tragiczne wydarzenia wspominamy 11 lipca w rocznicę wołyńskiej "krwawej niedzieli", kiedy równocześnie wymordowano Polaków w 99 miejscowościach na Wołyniu.
            Społeczny Komitet Organizacyjny Obchodów Rocznicy 11 Lipca stawia sobie za cel godne uczczenie pamięci ofiar i uszanowanie ich rodzin, pośród których żyją jeszcze świadkowie tortur i zabójstw swoich najbliższych, przywrócenie świadomość społecznej o zagładzie ludności cywilnej w województwach: wołyńskim, lwowskim, tarnopolskim, stanisławowskim, poleskim i lubelskim, o zbrodni dokonanej na obywatelach polskich przez ich sąsiadów, obywateli polskich - członków szowinistycznych formacji OUN-UPA, 14 Dywizji SS "Galizien" oraz policji ukraińskiej przy współudziale ludności chłopskiej i części kleru grekokatolickiego. Prawie pięć tysięcy miejsc, prawie dwieście tysięcy bezbronnych ofiar wciąż czeka na upamiętnienie, a tysiące żyjących - na przywrócenie prawdy historycznej o planowym i okrutnym likwidowaniu narodu polskiego. Uważamy za swój obowiązek przestrzeganie młodego pokolenia przed wpływem i skutkami ideologii opartej na nienawiści i pogardzie dla człowieka. 
            Przez lata państwo polskie nie objęło opieką psychologiczną rodzin ofiar. Ocaleni z pogromów z trudnością mówili o tym, co widzieli. Traumę rodziców i dziadków wyniesioną z doświadczeń II wojny odziedziczyli ich potomkowie. 
 
PROGRAM OBYWATELSKICH OBCHODÓW 70. ROCZNICY LUDOBÓJSTWA
2013-07-11
 PROGRAM OBYWATELSKICH
OBCHODÓW 70. ROCZNICY LUDOBÓJSTWA
NA WOŁYNIU I W MAŁOPOLSCE WSCHODNIEJ  11 LIPCA 2013 r. W WARSZAWIE                                                
 12:00
 Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży w Warszawie.
13:30 Marsz Pamięci z Pl. Trzech Krzyży, ul. Nowym Światem, ul. Krakowskim Przedmieściem do Pl. Zamkowego. Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową umieszczoną na Domu Polonii ul. Krakowskie Przedmieście 64, przemówienia okolicznościowe, zaprezentowanie stowarzyszeń kresowych, zaproszenie do udziału w imprezach towarzyszących.
16:00 Koncert Pamięci - część artystyczna na zakończenie zgromadzenia publicznego (Pl. Zamkowy). Tłem dla wykonania dzieła muzycznego będzie inscenizacja stworzona z przedwojennych fotografii Polaków, którzy w 1943 roku zostali pomordowani na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W ten sposób pragniemy ożywić pamięć o ofiarach.
18:00 zakończenie oficjalnych obchodów w Warszawie na Placu Zamkowym. 

11 lipca o godz. 11:30
przed Mszą św. zapraszamy na otwarcie wystawy o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w gmachu Sejmu RP ul. Wiejska 4/6/8 (obok Placu Trzech Krzyży). Organizator Klub Parlamentarny PiS.
 
Gazownia ostrowiecka do likwidacji?
2013-07-10
 

Poseł na Sejm RP Jarosław Rusiecki podczas 45. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej złożył interpelację do Ministra Gospodarki w sprawie odstąpienia od zamiaru połączenia Rejonu Dystrybucji Gazu w Ostrowcu Świętokrzyskim z Rejonem Dystrybucji Gazu w Starachowicach PGNiG SPV sp. z o.o. Oddział w Tarnowie.
 
Szanowny Panie Ministrze
Do mojego biura poselskiego wpływają informację o zamierzonym połączeniu Rejonu Dystrybucji Gazu w Ostrowcu Świętokrzyskim z Rejonem Dystrybucji Gazu w Starachowicach PGNiG SPV sp. z o.o. Oddział w Tarnowie przy czym siedziba połączonych Rejonów Dystrybucji Gazu miałaby być w Starachowicach przy wyraźnym sprzeciwie i niezadowoleniu pracowników z Ostrowca Świętokrzyskiego.
 
10 - 12 lipca 2013 r. 45. posiedzenie Sejmu RP
2013-07-10
 

W dnich 10 - 12 lipca 2013 roku
Poseł Jarosław Rusiecki bierze udział w 45. Posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Porządek obrad na stronie Sejmu RP

Transmisja z sali posiedzeń Sejmu

 
Moim zdaniem
Sonda
Jak oceniasz politykę zagraniczną rządu?
Bardzo dobrze
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
Polecamy
 
Niniejsza strona internetowa może używać technologii cookie głównie w celach zapewnienia prawidłowego działania, ale także m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Akceptacja przyjmowania plików cookie może zostać odwołana za pomocą ustawień przeglądarki. Możliwe jest również sprawdzenie obecności i przeglądanie zawartości plików cookie.