Biuro Senatora
Biuro Senatora
Jarosława Rusieckiego
Prawo i Sprawiedliwość


Aleja Jana Pawła II 65 E
27-400 Ostrowiec Św.
woj. świętokrzyskie

tel. (41) 263-41-11
fax (41) 263-41-11
biurorusiecki@tlen.pl
Obchody 71. rocznicy zbrodni nazistów niemieckich, dokonanej na obywatelach miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w dniu 30 września 1942 r.
2013-09-30
 

Obchody 71. rocznicy egzekucji na Ostrowieckim Rynku to dzień pamięci o pokoleniach, które walczyły o wolność i zachowanie tożsamości. To również czas wspomnień przebytych walk i daniny krwi dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej.
Obchody tej tragicznej rocznicy rozpoczęły się o godz. 18.00 w kolegiacie pw. św. Michała Archanioła, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Ofiar egzekucji. Następnie na ostrowieckim Rynku odbyła się manifestacja patriotyczna w 71. rocznicę przeprowadzonej zbiorowej egzekucji.  Niemcy powiesili wówczas 30 mieszkańców miasta. Przed pomnikiem ku czci ofiar hitlerowskiej zbrodni rodziny pomordowanych oraz oficjalne delegacje ostrowieckich samorządów, szkół, instytucji i organizacji zapaliły znicze i złożyły kwiaty. W imieniu Posła Jarosława Rusieckiego kwiaty złożył asystent Artur Głąb. Na tegoroczną uroczystość przybyli także członkowie Stowarzyszenia Kibiców KSZO.
 
71.rocznica egzekucji na ostrowieckim Rynku
2013-09-30
 

W dniu 30 września 2012 r. mija 71. rocznica bestialskiego mordu popełnionego przez niemieckich hitlerowskich nazistów na 30. obywatelach Ostrowca Świętokrzyskiego 30 września 1942 r. Był to pierwszy w Ostrowcu publiczny akt zemsty niemieckiego okupanta za sabotażową działalność grupy dywersyjnej Związku Odwet Armii Krajowej, która 13 września 1942 r. uszkodziła gazociąg w miejscowości Romanów, w wyniku czego uległ zniszczeniu most kolejowy na rzece Kamiennej, ważny frontowy punkt komunikacyjny z zachodu na wschód. W nocy z 15 na 16 września 1942 r. szef miejscowego gestapo podporucznik SS Hans Soltan zarządził aresztowanie 30 mieszkańców Ostrowca, wiedząc, że tym sposobem zniszczy odruchy oporu i upokorzy społeczeństwo, odbierając mu wolę walki. Pomordowani mieszkańcy Ostrowca byli uważani za intelektualną, społeczną i finansową elitę miasta. Byli to przedsiębiorcy, kupcy, nauczyciele, wojskowi i urzędnicy. Najmłodszą ofiarą był 19-letni gimnazjalista Tadeusz Gryglewicz.
 
Inauguracja Roku Kulturalnego 2013/2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim
2013-09-27
 

W piątek, 27 września 2013 r. w Biurze Wystaw Artystycznych reprezentujący Posła Jarosława Rusieckiego, asystent Artur Głąb uczestniczył w Inauguracji Roku Kulturalnego 2013/2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Jubileuszu 65-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas uroczystości podsumowano miniony Rok Kulturalny i dokonano wręczenia nagród Prezydenta Miasta dla Małgorzaty Szymczyk oraz Franciszka Bednarskiego
Poseł Jarosław Rusiecki w liście skierowanym do Dyrektor Biblioteki - Elżbiety Pomiankiewicz wyraził przekonanie, że uroczystość Jubileuszu 65-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim to wielkie wydarzenie o szczególnym znaczeniu. Jest to najlepsza okazja, aby złożyć serdeczne życzenia i gratulacje wszystkim pracownikom bibliotek w całym mieście, którzy wytrwale promują kulturę czytania i troskliwie dbają o zbiory czytelnicze.  - Składam serdeczne życzenia pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wiele energii w podejmowaniu kolejnych działań na rzecz promocji czytelnictwa.
 
Warto być Polakiem
2013-09-22
 


22 września 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczył w otwarciu wystawy "Warto być Polakiem" poświęconą pamięci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, śp. Lecha Kaczyńskiego. Autorem zdjęć jest Maciej Chojnowski - osobisty fotograf Prezydenta RP.
Wystawę oglądać można na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.
 
Polska wieś szansą Polski
2013-09-22
 


22 września br. Poseł Jarosław Rusiecki wziął udział w zorganizowanej z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości i NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych konferencji "Polska wieś szansą Polski", która odbywała się na terenie Sanktuarium Matki Boskiej w Kałkowie - Godowie. Wykład do przybyłych rolników NSZZ Solidarność Ziemi Świętokrzyskiej wygłosił prof. dr hab. Jan Szyszko, Minister Środowiska w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
 
Posłowie Komisji Kultury w Krakowie
2013-09-19
 


W dniach 18, 19 września 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki zasiadający w Komisji Kultury i Środków Przekazu uczestniczy w wyjazdowym posiedzeniu Komisji w Krakowie. W środę parlamentarzyści spotkali się z władzami Miasta i zwiedzili wystawy "Park Kulturowy Stare Miasto - Wczoraj i Dziś" (foyer sali obrad w Urzędzie Miasta) oraz wysłuchali informacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na temat zabytkowej przestrzeni publicznej na przykładzie Parku Kulturowego - Kraków Stare Miasto". W czwartek członkowie Komisji zwiedzali oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (podziemia Rynku Głównego) oraz Muzeum Sztuki Współczesnej i zwiedzanie Muzeum oraz Fabryki Schindlera.
 
Posiedzenie Zarządu Okręgowego PiS w Kielcach
2013-09-17
 

17 września 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczył w obradach Świętokrzyskiego Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach. Posiedzenie Zarządu Okręgowego prowadzone było przez Prezesa Krzysztofa Lipca. Zarząd przyjął uchwałę  w sprawie uczczenia 74 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz stanowisko w sprawie sytuacji w oświacie.
 
74. rocznica agresji radzieckiej na Polskę - Kielce
2013-09-17
 

17 września 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki na zaproszenie Związku Sybiraków w Kielcach uczestniczył w uroczystości 74. rocznicy agresji wojsk sowieckich na Polskę. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele garnizonowym a następnie odbywała się przy Pomniku Sybiraka na Starym Cmentarzu w Kielcach.
 
74. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę
2013-09-17
 

Kolejny już raz przeżywaliśmy bolesną rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę. W 74. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w Ostrowcu Św. odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Tradycyjna już, uroczysta Msza Święta o godzinie 18.00 w intencji poległych, pomordowanych i zamęczonych na "nieludzkiej ziemi", została odprawiona w kościele pw. NSJ w Ostrowcu Św. Następnie odsłonięto i poświęcono nową tablicę upamiętniającą mieszkańców  Ostrowca - Ofiary Golgoty Wschodu. Reprezentujący Posła Jarosława Rusieckiego, asystent Artur Głąb zapalił znicz przed pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 
Konferencja naukowa o Solidarności
2013-09-16
 

16 września 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki uczestniczył w zorganizowanej przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Historyczne "Solidarność i Pamięć sesji naukowej "Między książką a bibułą. Dziedzictwo intelektualne Solidarności". Konferencja odbywająca się w Auli WSBiP była połączona z promocją książki "Stan wojenny w regionie świętokrzyskim 1981-1983".
 
330. rocznica Wiktorii Wiedeńskiej - wystawa w Sejmie RP
2013-09-11
 


11 września 2013 r. Poseł Jarosław Rusiecki wziął udział w otwarciu niezwykle ciekawej wystawy oraz konferencji z okazji z 330. rocznicy Wiktorii Wiedeńskiej.  Wystawa prezentująca uzbrojenie z tego okresu historycznego została zorganizowana przez Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość wraz z Polskim Stowarzyszeniem Morsko-Gospodarczym im. E. Kwiatkowskiego.  Bezpośrednio po otwarciu wystawy, rozpoczęła się konferencja historyczna podczas której głos zabrali m.in. prof. dr hab. Andrzej Rachuba oraz redaktor Piotr Szubarczyk.
Wiktoria wiedeńska odniesiona 12 września 1683 roku, należy do wyjątkowych w historii Polski i Europy, ponieważ stała się wówczas pierwszym i największym zwycięstwem nad potęgą otomańską. Nigdy dotąd nie zdarzyło się, aby olbrzymia armia sułtana (szacowana w przybliżeniu na 55 - 60 tysięcy ludzi) została doszczętnie rozgromiona.
 
Dezyderat ws. budowy obwodnicy Opatowa
2013-09-11
 


Podczas 48. Posiedzenia Sejmu RP Posłowie ziemi świętokrzyskiej reprezentując mieszkańców oraz dbając o interesy naszego województwa złożyli do Prezesa Rady Ministrów dezyderat, w którym domagają się ujęcia w planach inwestycyjnych do realizacji w roku 2014 budowy obwodnicy miasta Opatowa.
 
11 - 13 września 2013 r. 48. i 49. Posiedzenie Sejmu RP
2013-09-11
 

W dniach 11 - 13 września 2013 roku
Poseł Jarosław Rusiecki bierze udział w 48. i 49. Posiedzeniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Porządek obrad na stronie Sejmu RP

Transmisja z sali posiedzeń Sejmu

 
Interwencja do PiP ws. "Interspeed Trade"
2013-09-10
 

Szanowny Panie Inspektorze
Uprzejmie informuję, że do mojego biura poselskiego docierają liczne sygnały w sprawie sytuacji jaka ma miejsce w spółce "Interspeed Trade" w Ostrowcu Świętokrzyskim. W w/w zakładzie pracy od kilku miesięcy nie są wypłacane pracownikom wynagrodzenia za wykonaną pracę. Ponadto z informacji przekazanych przez pracowników wynika, że pracodawca unika kontaktu z pracownikami, którzy chcieliby rozwiązać swoje umowy o pracę natomiast pozostałej części załogi składane są obietnice, których pracodawca nie realizuje wprowadzając tym samym w błąd pracowników. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe okoliczności, proszę Pana Inspektora o zainteresowanie się niniejszą sprawą i podjęcie niezbędnych czynności w przedmiotowej sprawie.
                                                                                                                               Z poważaniem,
 
                                                                                                                              Jarosław Rusiecki
                                                                                                                              Poseł na Sejm RP
 
Pamiętamy! 10 kwietnia 2010
2013-09-09
 

10 września 2013 r. o godz. 18.00 w ostrowieckiej świątyni św. Michała Archanioła odprawiona zostanie Msza Święta. Modlić się będziemy w intencji śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki Marii, Wicepremiera Przemysława Gosiewskiego oraz wszystkich poległych, zmierzających na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Zapraszamy do udziału.
 
Moim zdaniem
Sonda
Jak oceniasz politykę zagraniczną rządu?
Bardzo dobrze
Dobrze
Źle
Nie mam zdania
Polecamy
 
Niniejsza strona internetowa może używać technologii cookie głównie w celach zapewnienia prawidłowego działania, ale także m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Akceptacja przyjmowania plików cookie może zostać odwołana za pomocą ustawień przeglądarki. Możliwe jest również sprawdzenie obecności i przeglądanie zawartości plików cookie.